Анонси. Виставки. Новини.

На відстані часу: 245-річчя від дня народження Івана Семеновича Орлая, культурно-освітнього діяча, доктора медицини, доктора філософії

Опублікував Адміністратор  • 20.01.2017 04:25  • Архівовано 17.05.2017 11:31  • 

Всеукраїнський День бібліотек

Опублікував Адміністратор, адміністратор сайту  • 30.09.2016 08:34  • Архівовано 19.10.2016 12:36  • 

Шановні бібліотекарі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.

Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства.

Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Нині бібліотеки є тими інформаційними ланками, які поєднують читачів і управлінські структури, роблять діяльність органів влади прозорою і відкритою для населення. Подальший розвиток бібліотечної справи – це запорука розвитку суспільства.

Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

Презентацію наукового видання

Опублікував Адміністратор, адміністратор сайту  • 27.09.2016 06:06  • Архівовано 19.10.2016 12:36  • 

Шановні користувачі!

Наукова бібліотека УжНУ запрошує Вас на презентацію наукового видання – бібліографічного покажчика "Основні праці науковців Ужгородського національного університету (1991-2015 pp.)".

Презентація відбудеться 28 вересня 2016 р. (п’ятниця) о 1200 год., за адресою: вул. Університетська, 14 (читальна зала).

ОСНОВНІ ПРАЦІ НАУКОВЦІВ УЖГОРОДСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ (1991−2015)

Опублікував Адміністратор, адміністратор сайту  • 20.09.2016 04:45  • Архівовано 19.10.2016 12:36  • 

Нещодавно побачило світ унікальне видання – наукове дослідження Наукової бібліотеки УжНУ "Основні праці науковців Ужгородського національного університету (1991-2015 pp.)".
Бібліографічний покажчик підготовлений до 70-річчя вищого навчального закладу і реєструє окремі видання науково-педагогічних працівників університету за 25 років діяльності.
Пропонований покажчик є продовженням попереднього бібліографічного видання "Основні друковані праці викладачів та співробітників Ужгородського державного університету (1946-1990 pp.)", укладеного бібліографом О. Д. Закривидорогою у співавторстві (1991).
Ужгородський національний університет здійснює підготовку та випуск наукових та навчально-методичних видань: матеріалів наукових конференцій, збірників наукових праць, монографій, науково-популярних видань, підручників, навчальних посібників, методичних рекомендацій, довідників тощо українською, англійською, угорською, словацькою та іншими мовами, виданих в Україні та за її межами. Бібліографічний покажчик фіксує ці видання з 1991 року до грудня 2015 року. До покажчика увійшли також дисертації науковців.
Бібліографія включає праці науково-педагогічних працівників двох вишів – Ужгородського національного університету та Закарпатського державного університету, об’єднаних в єдиний вищий навчальний заклад у 2013 році наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (№ 155 від 14.02.2013 p.).
У процесі пошуку матеріалів опрацьовано каталоги і фонди Наукової бібліотеки УжНУ, ресурси Інтернету, здійснено перегляд видань органів державної бібліографії, використано матеріали обліку наукової продукції редакційно-видавничого відділу університету, списки окремих видань, що були підготовлені університетськими кафедрами.
Загалом у покажчику зафіксовано понад 5 тисяч документів. Зібрані матеріали систематизовані в 9-ти основних розділах Покажчика, які відображені у Змісті.
Описи праць розташовані в хронологічному порядку з виділенням років видання, а в межах кожного року – за алфавітом прізвищ авторів або назв книг. Видання іноземними мовами подано в кінці року. Відомості про авторство вказуються згідно з інформацією на титульній сторінці видання.
Бібліографічний опис та скорочення слів у бібліографічних описах здійснено за чинними в Україні державними стандартами: ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 "Бібліографічний запис, бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання", ДСТУ 3582-97 "Скорочення слів в українській мові у бібліографічному описі. Загальні вимоги та правила".
У кінці бібліографічного опису вказується Міжнародний стандартний номер книги – ISBN (англ. The International Standard Book Number) – універсальний ідентифікаційний код, який проставляться на книжках і брошурах незалежно від способу їх виготовлення, розповсюдження, тиражу та обсягу. ISBN є ключем для пошуку необхідних видань, які випускаються у світі, в автоматизованих системах на національному та міжнародному рівнях. Використання ISBN дає змогу об’єднати в єдину систему видання, книгорозповсюдження та інформаційне обслуговування. Для всіх книжок дотримана єдина суцільна нумерація.
Бібліографічне видання не претендує на вичерпність. Не вдалося зареєструвати деякі матеріали через відсутність книжок у фондах Наукової бібліотеки. Мають місце і неповні бібліографічні описи.
Документи, які відсутні в університетській бібліотеці і не переглянуті de visu, позначені астериском (*).
Науково-пошуковий апарат видання складають Іменний покажчик та Покажчик основних скорочень. Прізвища осіб, відображених за ознакою персоналії, наведено в Іменному покажчику за алфавітом, а номери бібліографічних записів подано в дужках.
Укладачі висловлюють щиру подяку викладачам та співробітникам університету, бібліотечним працівникам Наукової бібліотеки за допомогу у пошуковій роботі.
Видання допоможе в роботі науковцям, викладачам та студентам, краєзнавцям, дослідникам, широкому колу читачів, буде корисне усім, хто цікавиться становленням та розвитком Ужгородського національного університету, його освітніми та науковими досягненнями.

Електронний каталог

Опублікував Адміністратор  • 19.09.2016 12:09  • Архівовано 19.10.2016 12:36  • 

Шановні користувачі!

Наукова бібліотека УжНУ радо повідомляє Вас про відкриття електронного каталогу своїх фондів, який буде постійно редагуватися та розширюватися. Електронний каталог надає можливість не лише віднайти потрібне видання, а й переглянути ряд публікацій відповідно до теми пошуку.

"Син народу, що вгору йде..."

Опублікував Адміністратор, адміністратор сайту  • 21.06.2016 05:45  • Архівовано 05.07.2016 02:35  • 

Тренінг з навиків роботи електронної бази платформи Web of Science

Опублікував Адміністратор, адміністратор сайту  • 17.06.2016 06:07  • Архівовано 05.07.2016 02:35  • 

Увага!
Шановні науковці УжНУ!

Нагадуємо, що в середу, 22 червня 2016 року, об 11 год. у центральній читальній залі Наукової бібліотеки (вул. Університетська, 14) проводитиметься тренінг з навиків роботи електронної бази платформи Web of Science.

Тренінг проводитиме Ірина Тихонкова ( м. Київ ) – фахівець з навчання можливостей платформи Web of Science.

Доступ до платформи Web of Science

Опублікував Адміністратор, адміністратор сайту  • 14.06.2016 09:51  • Архівовано 15.06.2016 01:29  • 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Наукова бібліотека УжНУ відкриває доступ до платформи Web of Science, яка уможливлює доступ до найавторитетніших академічних журналів, збірників наукових праць та комплектів первинних наукових даних, а наукометричний апарат платформи – забезпечує відстеження показників цитування публікацій.

З метою отримання навиків користування базою даних, щосереди, з 1000 год. до 1100 год. у читальній залі Наукової бібліотеки (адреса: вул. Університетська,14) будуть проводитись тренінги-навчання для науковців університету.

Чекаємо на зустріч!

Книжкова виставка «Народжений з піснею»

Опублікував Адміністратор, адміністратор сайту  • 22.04.2016 09:03  • Архівовано 28.04.2016 09:45  • 

Сонячними квітневими днями зустрів свій славний ювілей закарпатський літературознавець, фольклорист, бібліограф, заслужений діяч мистецтв України – Хланта Іван Васильович. Ювіляр залюблений до нестями в рідний край, який прославляє у своїх творах – піснях, казках, переказах.

Всі звикли бачити його в невпинних трудах – чи не кожної пори року іде до читача його чергова книжка. А ще в доробку І. Хланти значиться понад тисячу найрізноманітніших публікацій.

Краєзнавчий відділ «Карпатика» Наукової бібліотеки УжНУ вшановує ювіляра книжковою виставкою під назвою «Народжений з піснею», де представлені чергові видання самого автора і література про нього.

І. Хланта має понад тисячу найрізноманітніших публікацій.

Виставка в пам`ять Марійки Підгірянки

Опублікував Адміністратор, адміністратор сайту  • 30.03.2016 07:17  • Архівовано 22.04.2016 09:04  • 

Села Білі Ослави (Івано-Франківська обл.) і Зарічево (Закарпатська обл.) розділяють гори Карпати, а до 1945 р. їх ділив ще й кордон. Та вони поріднені життям і діяльністю Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської (1881–1963) – у Білих Ославах вона народилася, тут пройшло її дитинство, а у Зарічеві вчителювала у 1919–1923 рр. На Закарпатті немає такого села чи міста, де б люди не пам’ятали Марійку Підгірянку, де б не знали її творів.

29 березня 2016 р. минає 135 років від дня народження письменниці і педагога – Марійки Підгірянки. У краєзнавчому відділі «Карпатика» на її честь розгорнута книжкова виставка під назвою: «Світла постать учительки і поетеси», де представлені прижиттєві видання М. Підгірянки, а саме: «Святый отець Николай въ гостинѣ на Подкарпатской Руси» (Ужгородъ – «Уніо», 1920 р.), «В чужом пѣрю»: Сценичный образок на три діи для Дѣточого Театру (Ужгород, 1922 р.), «Збôрничок вершôв для дѣтей» (Ужгород 1926 р.), «Вертеп»: рôздвяна игра на три дѣѣ (Ужгород, 1921 р.) та інші.

На особливу увагу заслуговує книга «Робинзон Крузое» – твір Даніеля Дефо у вільному перекладі М. Підгірянки (Ужгород, 1924 р. ). Також на виставці, крім творів авторки, представлені матеріали про неї, зокрема з музею, що на Івано-Франківщині, де у 2014 році було встановлено пам’ятник Марійці Підгірянці.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12