Новини бібліотеки

Тематична книжкова виставка «Ужгородський національний університет – осередок науки та освіти на Закарпатті»

Опублікував Адміністратор  • 26.06.2017 11:32  • Архівовано 06.07.2017 03:14  • 

19 червня 2017 року у читальній залі Наукової бібліотеки ДВНЗ «Ужгородський національний університет» у рамках міжнародного семінару відбулася зустріч керівництва університету з делегацією у складі правління ЦК галузевої Профспілки працівників освіти і науки України та профспілкових лідерів освітянської галузі Словацької Республіки.

Працівниками бібліотеки була створена тематична книжкова виставка «Ужгородський національний університет – осередок науки та освіти на Закарпатті» з відкритим переглядом літератури.

На виставці представлені основні праці науковців університету. Окремий розділ присвячений історії становлення та розвитку установи.

Патріарха філфаку Івана Сенька вітали з 80-річчям!

Опублікував Адміністратор  • 12.06.2017 02:47  • Архівовано 06.07.2017 03:14  • 

26 травня у читальному залі Наукової бібліотеки УжНУ відбулися урочистості з нагоди 80-річчя знакового університетського діяча, доцента кафедри слов`янської філології та світової літератури філфаку Івана Сенька. Ініціатором та організатором свята стала рідна кафедра ювіляра.

Засідання читацького клубу ім. Вацлава Гавела

Опублікував Адміністратор  • 01.06.2017 10:36  • Архівовано 06.07.2017 03:14  • 

1 червня 2017 року, у читальній залі відділу «Карпатика» Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету, відбулося засідання читацького клубу ім. Вацлава Гавела. Для участі в заході були запрошені представники дипломатичного корпусу: консул, заступник Генерального консула Генерального консульства Чеської Республіки у Львові – Ігор Шедо, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді – Мірослав Мойжіт, Почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді – Отто Ковчар та представники Закарпатського товариства чеської культури, очолюваного Тетяною Сергієнко.

З доповіддю на зібранні виступила голова читацького клубу ім. Вацлава Гавела – заступник директора Наукової бібліотеки Ужгородського університету – Вікторія Воробець(Коллар).

Метою засідання стало створення платформи для пропаганди чеської і словацької культури, підтримки вивчення та поширення чеської і словацької мов.

Як завершення заходу, директором Наукової бібліотеки – Марією Медведь, було презентовано найцікавіші відділи книгозбірні та її унікальні книжкові колекції.

Всеукраїнський День бібліотек

Опублікував Адміністратор, адміністратор сайту  • 30.09.2016 08:34  • Архівовано 19.10.2016 12:36  • 

Шановні бібліотекарі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.

Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства.

Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Нині бібліотеки є тими інформаційними ланками, які поєднують читачів і управлінські структури, роблять діяльність органів влади прозорою і відкритою для населення. Подальший розвиток бібліотечної справи – це запорука розвитку суспільства.

Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

ОСНОВНІ ПРАЦІ НАУКОВЦІВ УЖГОРОДСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ (1991−2015)

Опублікував Адміністратор, адміністратор сайту  • 20.09.2016 04:45  • Архівовано 19.10.2016 12:36  • 

Нещодавно побачило світ унікальне видання – наукове дослідження Наукової бібліотеки УжНУ "Основні праці науковців Ужгородського національного університету (1991-2015 pp.)".
Бібліографічний покажчик підготовлений до 70-річчя вищого навчального закладу і реєструє окремі видання науково-педагогічних працівників університету за 25 років діяльності.
Пропонований покажчик є продовженням попереднього бібліографічного видання "Основні друковані праці викладачів та співробітників Ужгородського державного університету (1946-1990 pp.)", укладеного бібліографом О. Д. Закривидорогою у співавторстві (1991).
Ужгородський національний університет здійснює підготовку та випуск наукових та навчально-методичних видань: матеріалів наукових конференцій, збірників наукових праць, монографій, науково-популярних видань, підручників, навчальних посібників, методичних рекомендацій, довідників тощо українською, англійською, угорською, словацькою та іншими мовами, виданих в Україні та за її межами. Бібліографічний покажчик фіксує ці видання з 1991 року до грудня 2015 року. До покажчика увійшли також дисертації науковців.
Бібліографія включає праці науково-педагогічних працівників двох вишів – Ужгородського національного університету та Закарпатського державного університету, об’єднаних в єдиний вищий навчальний заклад у 2013 році наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (№ 155 від 14.02.2013 p.).
У процесі пошуку матеріалів опрацьовано каталоги і фонди Наукової бібліотеки УжНУ, ресурси Інтернету, здійснено перегляд видань органів державної бібліографії, використано матеріали обліку наукової продукції редакційно-видавничого відділу університету, списки окремих видань, що були підготовлені університетськими кафедрами.
Загалом у покажчику зафіксовано понад 5 тисяч документів. Зібрані матеріали систематизовані в 9-ти основних розділах Покажчика, які відображені у Змісті.
Описи праць розташовані в хронологічному порядку з виділенням років видання, а в межах кожного року – за алфавітом прізвищ авторів або назв книг. Видання іноземними мовами подано в кінці року. Відомості про авторство вказуються згідно з інформацією на титульній сторінці видання.
Бібліографічний опис та скорочення слів у бібліографічних описах здійснено за чинними в Україні державними стандартами: ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 "Бібліографічний запис, бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання", ДСТУ 3582-97 "Скорочення слів в українській мові у бібліографічному описі. Загальні вимоги та правила".
У кінці бібліографічного опису вказується Міжнародний стандартний номер книги – ISBN (англ. The International Standard Book Number) – універсальний ідентифікаційний код, який проставляться на книжках і брошурах незалежно від способу їх виготовлення, розповсюдження, тиражу та обсягу. ISBN є ключем для пошуку необхідних видань, які випускаються у світі, в автоматизованих системах на національному та міжнародному рівнях. Використання ISBN дає змогу об’єднати в єдину систему видання, книгорозповсюдження та інформаційне обслуговування. Для всіх книжок дотримана єдина суцільна нумерація.
Бібліографічне видання не претендує на вичерпність. Не вдалося зареєструвати деякі матеріали через відсутність книжок у фондах Наукової бібліотеки. Мають місце і неповні бібліографічні описи.
Документи, які відсутні в університетській бібліотеці і не переглянуті de visu, позначені астериском (*).
Науково-пошуковий апарат видання складають Іменний покажчик та Покажчик основних скорочень. Прізвища осіб, відображених за ознакою персоналії, наведено в Іменному покажчику за алфавітом, а номери бібліографічних записів подано в дужках.
Укладачі висловлюють щиру подяку викладачам та співробітникам університету, бібліотечним працівникам Наукової бібліотеки за допомогу у пошуковій роботі.
Видання допоможе в роботі науковцям, викладачам та студентам, краєзнавцям, дослідникам, широкому колу читачів, буде корисне усім, хто цікавиться становленням та розвитком Ужгородського національного університету, його освітніми та науковими досягненнями.

Електронний каталог

Опублікував Адміністратор  • 19.09.2016 12:09  • Архівовано 19.10.2016 12:36  • 

Шановні користувачі!

Наукова бібліотека УжНУ радо повідомляє Вас про відкриття електронного каталогу своїх фондів, який буде постійно редагуватися та розширюватися. Електронний каталог надає можливість не лише віднайти потрібне видання, а й переглянути ряд публікацій відповідно до теми пошуку.

Лучко Йосип Йосипович - навчальні та довідникові посібники

Опублікував Адміністратор  • 02.10.2014 11:34  • Архівовано 06.10.2014 02:44  • 

Наукова бібліотека ДВНЗ «УжНУ» висловлює щиру подяку професору Дніпропетровського національного залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна Лучку Й.Й. за отримані в дар монографії, навчальні та довідникові посібники.

Ще один інноваційний крок Наукової бібліотеки УжНУ

Опублікував Адміністратор  • 05.09.2014 03:05  • Архівовано 19.09.2014 01:16  • 

Новий 2014/2015 навчальний рік для університету розпочався з приємної новини, Наукова бібліотека здійснила ще один крок до підняття іміджу університетської книгозбірні. З першого вересня повністю комп’ютеризований абонемент економічної літератури, що знаходиться в центральному корпусі університету, по вул. Університетська, 14. Книжковий фонд відділу нараховує близько 20 тисяч примірників навчальної літератури. Для запровадження комп’ютеризації - була розроблена стратегія розвитку бібліотеки, яка передбачала поетапне запровадження інноваційних технологій в її роботу. Колектив бібліотеки вперше розпочав електронне обслуговування видачі підручників студентам всіх курсів економічного факультету, факультету міжнародних економічних відносин та факультету суспільних наук ( напряму «соціальна робота» та «соціологія»). Користувачі радо зустріли таке нововведення, адже його переваги перед традиційним обслуговуванням беззаперечні: швидкість, точність, повний та відкритий контроль читацького формуляра, електронний підпис читача, миттєвий персональний пошук у читацькій базі та інше.

Перепусткою до будь-якого комп’ютеризованого відділу бібліотеки став єдиний документ – студентський квиток, сканування штрих-коду якого є визначальною ідентифікацією читача.

Шляхом сканування штрих-коду книги, здійснюється запис в електронний формуляр читача, а також програмується дата очікуваного повернення книги до фонду. Це дає можливість виявляти боржників бібліотеки та ефективно розподіляти книгозабезпечення навчальною літературою.

Графік роботи Наукової бібліотеки УжНУ на літній період

Опублікував Адміністратор  • 14.07.2014 10:31  • Архівовано 19.09.2014 01:16  • 

До уваги читачів! Зміни в графіку роботи бібліотеки.

Графік роботи Наукової бібліотеки УжНУ на літній період

З 01.07.2014 р. по 01.09.2014 р. бібліотека працює

Понеділок – Четвер
з 900 до 1700 годин
П’яниця з 900 до 1600 годин
Субота та неділя – вихідні дні

Публікації науковців УжНУ в наукометричній базі Scopus

Опублікував Адміністратор  • 19.03.2014 12:00  • Архівовано 07.04.2014 12:00  • 

Наука України в дзеркалі наукометричної бази даних SciVerse Scopus Для визначення рейтингу вищих навчальних закладів та оцінки діяльності факультетів, кафедр, викладачів та науковців важливим є аналіз наукових публікацій, що обліковуються наукометричними базами.

Серед таких баз широко використовується реферативна база даних Scopus.

Для оцінки активності наукової роботи викладачів та науковців важлива їх продуктивність (кількість публікацій), ефективність (середня кількість цитувань однієї публікації), популярність (максимальна кількість цитувань певної публікації), наукове визнання (індекс Гірша).

Індекс Гірша – це показник визнання науковця, заснований на кількості його статей та їх цитуванні. Цей індекс дорівнює N якщо науковець є автором N статей, кожна з яких була процитована щонайменше N разів, решта ж статей були процитовані менше, ніж N разів.

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського розробляє рейтинги суб’єктів наукової діяльності України. Рейтинги працівників наукових установ оновлюються щомісячно, а рейтинги установ оновлюються щоквартально. Критерії рейтингу: кількість публікацій у Scopus, кількість цитувань у Scopus, індекс Гірша (h-індекс). Однак позиція у рейтингу визначається індексом Гірша.

На сьогоднішній день Ужгородський національний університет має індекс Гірша 26 і знаходиться на десятій позиції.

1 2 3 4