Анонси. Виставки. Новини.

Виставка “Думи Кобзаря живуть між нами”

Опублікував Адміністратор, адміністратор сайту  • 04.03.2016 09:23  • Архівовано 10.03.2016 01:19  • 

До вшанування пам’яті генія українського народу – Тараса Григоровича Шевченка – у читальній залі №1 Наукової бібліотеки ДВНЗ “Ужгородський національний університет” увазі користувачів представлено виставку “Думи Кобзаря живуть між нами”. Ця експозиція репрезентує лише маленьку частину творчої спадщини митця, проте свідчить про його багатогранний талант.


У першому розділі “Євангеліє від Тараса” представлені літературні твори Т. Шевченка. Зокрема, тут виставлені «Кобзарі», надруковані в різні роки. Найстаріше з них – «Маленький Кобзарь» –1911 року видання. Серед експонатів також є факсиміле «Кобзаря», який вийшов у світ далекого 1840 р. Крім цього, на виставці представлені й інші відомі твори Тараса Шевченка: «Гайдамаки», «Назар Стодоля», «Художник», «Дневник» та ін.

Другий розділ “Т. Г. Шевченко в критиці” складають критичні нариси творчості видатного українця. Тут представлені дослідні праці про життєвий шлях Тараса Шевченка, аналіз його поетичних та прозових творів. Зокрема, виставлені книги П. Білецького, Г. Грабовича, І. Дзюби, Є. Маланюка та інших авторів, які становлять вагомий внесок у сучасне шевченкознавство.

Третій розділ “Мистецький світ Т. Шевченка” висвітлює творчий доробок Шевченка-художника. Тут користувачі можуть переглянути видання, що містять зібрання художніх творів митця – репродукції його живописних та графічних творів.

1