Анонси. Виставки. Новини.

Книжкова виставка «Божий дар – Комендар»

Опублікував Адміністратор, адміністратор сайту  • 15.03.2016 08:52  • Архівовано 25.03.2016 08:47  • 

На початку березня виповнилося 90 років від дня народження Василя Івановича Комендаря, доктора біологічних наук, професора, академіка АНБМ, заслуженого діяча науки і техніки України, прозаїка (1926 – 2015 рр.).

34 роки Василь Іванович очолював кафедру ботаніки на біологічному факультеті УжНУ і створив власну наукову школу з ботаніки. Він був учасником найважливіших наукових форумів на теренах колишнього СРСР і закордону. Створення у 1968 році найбільшого в Україні біорезервату – Карпатського біосферного заповідника – було результатом зусиль В. Комендаря. Упродовж останніх п’яти десятиліть учений-педагог виїжджав до заповідника для проведення наукових експериментів. Такий підрозділ заповідника, як Долина нарцисів має безпосередньо завдячувати своїм існуванням Василеві Івановичу. Недарма за цим 257-гектарним урочищем закріпилася назва «Комендарева лука». Василь Іванович щиро вболівав за красу рідного краю, був тонким знавцем природи і ярим її захисником.

Краєзнавчий відділ «Карпатика» вшановує професора Василя Комендаря книжковою виставкою під назвою «Божий дар – Комендар», де представлені основні праці наукового доробку автора. На окрему увагу заслуговує біобібліографічний покажчик «Професор Василь Комендар», де зібрані усі наукові праці Василя Івановича Комендаря – як одноосібні видання, так і написані у співавторстві.

1