Анонси. Виставки. Новини.

Ще один інноваційний крок Наукової бібліотеки УжНУ

Опублікував Адміністратор  • 05.09.2014 03:05  • Архівовано 19.09.2014 01:16  • 

Новий 2014/2015 навчальний рік для університету розпочався з приємної новини, Наукова бібліотека здійснила ще один крок до підняття іміджу університетської книгозбірні. З першого вересня повністю комп’ютеризований абонемент економічної літератури, що знаходиться в центральному корпусі університету, по вул. Університетська, 14. Книжковий фонд відділу нараховує близько 20 тисяч примірників навчальної літератури. Для запровадження комп’ютеризації - була розроблена стратегія розвитку бібліотеки, яка передбачала поетапне запровадження інноваційних технологій в її роботу. Колектив бібліотеки вперше розпочав електронне обслуговування видачі підручників студентам всіх курсів економічного факультету, факультету міжнародних економічних відносин та факультету суспільних наук ( напряму «соціальна робота» та «соціологія»). Користувачі радо зустріли таке нововведення, адже його переваги перед традиційним обслуговуванням беззаперечні: швидкість, точність, повний та відкритий контроль читацького формуляра, електронний підпис читача, миттєвий персональний пошук у читацькій базі та інше.

Перепусткою до будь-якого комп’ютеризованого відділу бібліотеки став єдиний документ – студентський квиток, сканування штрих-коду якого є визначальною ідентифікацією читача.

Шляхом сканування штрих-коду книги, здійснюється запис в електронний формуляр читача, а також програмується дата очікуваного повернення книги до фонду. Це дає можливість виявляти боржників бібліотеки та ефективно розподіляти книгозабезпечення навчальною літературою.

1